Polski Fundusz Rozwoju

PFR Nieruchomości jest spółką zależną Polskiego Funduszu Rozwoju, którego zadaniem jest wspieranie rozwoju gospodarczego kraju i podnoszenie jakości życia Polaków.

PFR tworzy praktyczne rozwiązania wspólnie z szeregiem spółek z obszaru: bankowości, ubezpieczeń, inwestycji, rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności oraz handlu i inwestycji zagranicznych.

Misja PFR Nieruchomości S.A.

Jak wskazują badania Habitat for Humanity Poland, aż 40% Polaków nie ma zdolności kredytowej, a jednocześnie ich dochody są zbyt wysokie, aby otrzymać mieszkanie komunalne.

To głównie z myślą o nich powstał rynkowy filar rządowego programu mieszkaniowego. Środki Funduszu Sektora Mieszkań dla Rozwoju, które inwestujemy w budowę mieszkań, zwracamy w ciągu ok. 30 lat – z czynszów najmu.

Nagrody

Jedna z naszych inwestycji – Nowy Nikiszowiec w Katowicach – otrzymała nominację do najważniejszej nagrody w Europie, nazywanej „Architektonicznym Oscarem”. Nominacje są zgłaszane m.in. przez Radę Architektów Europy. Teraz powalczy o nagrodę, ufundowaną przez Komisję Europejską i Fundację Miesa van der Rohe. Zwycięzcę poznamy w maju 2022 roku.

Katowickie osiedle zostało także wyróżnione w kategorii „Wizja zmieniająca oblicze miasta”. agrodę #RealEstateImpactor przyznali dziennikarze „Rzeczpospolitej”. Inwestycję doceniono za umiejętne wpisanie osiedla w historyczną przestrzeń miasta.

Nasze inwestycje


Katowice / Gospodarcza

513 mieszkań


Katowice / Korczaka

523 mieszkania


Gdynia / Puszczyka

172 mieszkania


Kraków / Szwed – Śniadowskiej

481 mieszkań


Mińsk Maz. / Klonowa

138 mieszkań


Oława / Paderewskiego

144 mieszkania


Kępno / Przemysłowa

36 mieszkań


Biała Podlaska / Sobieskiego

186 mieszkań


Nowy Targ / Polana Szaflarska

130 mieszkań


Września / Śmidowicz

100 mieszkań


Łowicz / Krudowskiego

96 mieszkań


Gmina Jarocin

366 mieszkań


Radom / Tytoniowa

124 mieszkania


Dębica / Ratuszowa

201 mieszkań


Toruń / Okólna

320 mieszkań


Świdnik / Grota-Roweckiego

108 mieszkań


Kępice / Niepodległości

42 mieszkania


Zamość / Parkowa

96 mieszkań


Sianów / Słowackiego

168 mieszkań


Wałbrzych / Husarska

192 mieszkania


Warszawa / Ratuszowa

560 mieszkań


Wrocław / Kolejowa

469 mieszkań


Zgorzelec / Lubańska

221 mieszkań


Nakło nad Notecią / Mrotecka

190 mieszkań

Mapa naszych inwestycji

LOKALNA SPOŁECZNOŚĆ W CENTRUM UWAGI

Nasze inwestycje zawsze są odpowiedzią na potrzeby lokalnej społeczności, dlatego ściśle współpracujemy z samorządami. Samorządy są często naszymi partnerami w spółkach celowych, powołanych do realizacji danej inwestycji.

Ich wkładem do spółki jest grunt, a my zapewniamy finansowanie i realizację budowy. Samorządy decydują również o kryteriach naboru najemców, czyli o tym, komu w pierwszej kolejności wręczyć klucze do mieszkania.

Małgosia (Wałbrzych)

„Po śmierci męża musiałam opuścić dom. A jestem w tym wieku, że żaden bank już by mi nie udzielił kredytu. Kiedy się dowiedziałam, że zakwalifikowałam się do programu, rozpłakałam się. Ze szczęścia też można płakać.”

Hania (Biała Podlaska)

„Jestem pielęgniarką. Sama wychowuję dwie córki. Mam dopłatę do czynszu i pobieram 500+. Kiedy się dowiedziałam, że to mieszkanie będzie moje, zaczęłam tu tańczyć…”

Grzegorz (Wałbrzych)

„Sam wychowuję troje dzieci. Poprzednio mieszkaliśmy na maleńkim strychu, który własnymi rękami przystosowałem do zamieszkania. Był tam pęknięty komin; sadza pokrywała wszystko. Najstarsza córka ma astmę i po prostu się tam dusiła.”

Monika (Biała Podlaska)

„Mieszkałam z dwiema córkami w pomieszczeniach gospodarczych. Wilgoć powodowała, że ciągle chorowałyśmy. Teraz wreszcie żyjemy w normalnych warunkach.”

Hanna (Wałbrzych)

„Jestem nauczycielką i pełnię też funkcję wicedyrektora szkoły. Byłam pierwszą lokatorką w tym bloku, bo tak bardzo chciałam się wprowadzić, że zabrałam materac i już zostałam, mimo że wtedy były tu tylko gołe ściany …”

Daria (Kępice)

„Wychowałam się w domu dziecka. Chcę mojemu synowi stworzyć dom, którego sama nie miałam.”

Kasia (Kępno)

„Poprzednio moja córka miała do szkoły 20 kilometrów. Teraz wystarczy, że przejdzie przez ulicę. Bardzo dobrze nam się mieszka; wreszcie jesteśmy na swoim, nie musimy wynajmować.”

Magda (Biała Podlaska)

Gdyby nie to mieszkanie, nie zdecydowałabym się na drugie dziecko. Tam, gdzie mieszkaliśmy poprzednio, nawet na jedno nie było miejsca. A teraz mamy dwa pokoje i ogródek.”

Paweł (Kępno)

„Samorząd w Kępnie postawił na to, aby zatrzymać tu młodych przedsiębiorców. Ja prowadzę małą restaurację i pracuję od świtu do nocy, 7 dni w tygodniu. Miałem do wyboru: kredyt na rozkręcenie biznesu lub kredyt na mieszkanie. Dziś daję pracę kilkunastu osobom.”